a
تماس برای مشاوره رایگان
021-66415896
021-66415948
021-66415863
کپی رایت 2020 حقوق یاران
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-66415863

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
فهرست
 

آیا اسکرین شات گرفتن جرم است؟

حقوق یاران > پرسش و پاسخ حقوقی  > آیا اسکرین شات گرفتن جرم است؟

آیا اسکرین شات گرفتن جرم است؟

در قوانین موضوعه جزایی نه تنها انتشار اسرار خصوصی از طریق اسکرین شات از چت خصوصی جرم است بلکه تهدید به انتشار اسکرین شات از چت خصوصی جرم است.

قانون مجازات اسلامی در ماده 745(ماده 16 قانون جرایم رایانه ای) افشای اسرار خصوصی دیگران را جرم دانسته و مجازات آن را جزای نقدی و تا 2 سال حبس درنظر گرفته است.

البته اسرار خصوصی در قوانین ایران به صورت مشخص تعریف نشده است اما صرفا در ماده 8 قانون ” احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی” نامه ها، عکس ها، نوشته ها و فیلم های خصوصی را از مصادیق بارز آن دانسته است.

همچنین بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی تهدید به انجام عملی که موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خانوادگی شود تا 74 ضربه شلاق و یا تا 2 سال حبس برای آن درنظر گرفته شده است.

بنابراین به شهروندان توصیه می شود در صورت تهدید در این خصوص باید از آن فرد شکایت کنند

 

جهت پیگیری مسائل و مشکلات حقوقی و کیفری خود، حتما با وکیل یا کارشناس حقوقی مشورت و همفکری نمایید. چراکه با تجربه و دانش متخصصین می توان در جهت بهتر به نتیجه رسیدن موضوع گام برداشت.

گروه وکلای حقوق یاران
66415948-66415863-6641589

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید