a
تماس برای مشاوره رایگان
021-66415896
021-66415948
021-66415863
کپی رایت 2020 حقوق یاران
تمامی حقوق محفوظ است.

9:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

021-66415863

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
فهرست
 

آیا برای بازسازی یا نوسازی ساختمان فرسوده موافقت کلیه مالکین الزامی است؟؟

حقوق یاران > پرسش و پاسخ حقوقی  > آیا برای بازسازی یا نوسازی ساختمان فرسوده موافقت کلیه مالکین الزامی است؟؟

آیا برای بازسازی یا نوسازی ساختمان فرسوده موافقت کلیه مالکین الزامی است؟؟

طبق ماده 13 قانون تملک آپارتمان ها در صورتی که به تشخیص 3 نفر از کارشناسان رسمی دادگستری عمر مفید ساختمان به پایان رسیده باشد و یا به هر دلیل دیگر ساختمان دچار فرسودگی کلی گردد و بیم خطر یا ضرر جانی یا مالی برود و اقلیت مالکان اختصاصی در تجدید بنا آن موافق نباشند، آن دسته از مالکان که قصد بازسازی مجموعه را دارند می توانند بر اساس حکم دادگاه، با تامین مسکن استیجاری مناسب برای مالک یا مالکینی که که از همکاری خودداری می کنند نسبت به تجدید بنای مجموعه اقدام کنند و پس از اتمام عملیات بازسازی و تعیین سهم هر یک از مالکان از بنا و هزینه های انجام شده .

سهم مالک یا مالکان یادشده را به اضافه اجاره ای که برای مسکن استجاری ایشان پرداخت کرده اند از اموال آنها ازجمله همان واحد استیفا کنند.

جهت پیگیری مسائل و مشکلات حقوقی و کیفری خود، حتما با وکیل یا کارشناس حقوقی مشورت و همفکری نمایید. چراکه با تجربه و دانش متخصصین می توان در جهت بهتر به نتیجه رسیدن موضوع گام برداشت.

گروه وکلای حقوق یاران
66415948-66415863-66415896

 

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید